FAQ

Co je to Bitcoin?

Bitcoin je digitální měna, kterou lze stejně jako peníze využívat jako univerzální směnný prostředek. Jeho hlavní unikátností je jeho plná decentralizace -je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. Jeho hodnota tak nemůže být účelově znehodnocena.

Prostřednictvím Bitcoinu je možné poslat peníze online komukoliv na světě, anonymně, okamžitě a za minimální nebo žádné transakční náklady. Zároveň bez jakékoliv kontroly ze strany jakékoliv vlády nebo banky.

K čemu lze Bitcoiny využít?

Využít je můžete například k velice rychlému převodu jakémukoliv jinému uživateli. Oproti bankovnímu převodu je platba Bitcoinem podstatně rychlejší a také levnější. Příjemce obdrží Vaší platbu za několik desítek minut od jejího odeslání, a to i při platbě na druhý konec planety a bez ohledu na víkendy či státní svátky.

Dalším využitím je možnost zaplatit svými Bitcoiny v některém z obchodů, který je přijímá. Jejich seznam se každým dnem rozšiřuje.

Velice zajímavou možností je nakoupit Bitcoiny jako investici do budoucna. I v případě nákupu menšího množství Bitcoinů můžete za krátkou dobu dosáhnout vysokého zisku. Svou investici můžete kdykoliv ukončit a své Bitcoiny u nás můžete během chvíle zase směnit na české koruny.

Kde získám svou vlastní peněženku?

Stejně, jako máte peníze na svém bankovním účtu, jsou Bitcoiny uloženy ve Vaší peněžence, která má svojí unikátní adresu. Nejjednodušší je využívat například online peněženku vedenou u blockchain.info, její zabezpečení je srovnatelné s internetovým bankovnictvím. Pokud ji ještě nemáte, lehce si ji můžete vytvořit dle návodu v článku na blogu zde.

Jak u Vás mohu nakoupit Bitcoiny?

Je to velice snadné -zadáte za kolik Kč chcete nakoupit Bitcoiny, vyplníte Váš email a adresu Vaší Bitcoin peněženky. Pokud ji nemáte, tak zaškrtněte příslušné políčko a my Vám ji vytvoříme. Během krátké chvíle od nás obdržíte potvrzující email společně s platebními instrukcemi, kam máte zaslat peníze. Ihned po přijetí platby Vám zašleme Bitcoiny na Vaši peněženku.

Jak u Vás mohu prodat své Bitcoiny?

Je to taktéž velice snadné – zadáte kolik Bitcoinů chcete prodat, vyplníte Váš email a číslo
Vašeho běžného účtu. Během krátké chvíle od nás obdržíte potvrzující email s adresou
peněženky, na kterou máte zaslat své Bitcoiny. Ihned po přijetí Bitcoinů Vám zašleme peníze
na Váš účet.

Kolik času mám na provedení své transakce?

Pokud k nám převádíte koruny, tak čekáme na Vaši platbu maximálně 24 hodin od zadání
objednávky. Pokud k nám posíláte Bitcoiny, tak čekáme na jejich přijetí maximálně 4 hodiny
od zadání objednávky. Doporučujeme tedy platbu neodkládat a vždy ji provést ihned po
provedení objednávky. Pokud z nějakého důvodu dorazí Vaše transakce později, tak Vám
může být vrácena zpět a může být ponížena o související poplatky.

Jaké si za své služby účtujete poplatky?

Za provedení směny ani za zaslání transakce si neúčtujeme žádné poplatky, pouze za
vytvoření Bitcoin peněženky si účtujeme poplatek 100 Kč. Pro samotnou směnu používáme
rozdílný kurz pro nákup a prodej, naprosto stejně jako to znáte například z běžných
směnáren.