Rady při nákupu Bitcoinů u nás

Dobrý den nadšenci pro virtuální měny.

Dnes bych rád napsal pár rad, jak koupit Bitcoin jednodušeji a rychleji.

Naše směnárna Bitcoin, jak píšeme v info o prodeji, počítá a posílá BTC ve chvíli, kdy jsou peníze připsány na náš účet.
Pokud zašlete peníze klasickým převodem mezi účty různých bank, tak budou tyto finanční prostředky na našem účtu další pracovní den. V případě peněz poslaných v pátek, mohou tyto být připsány až v pondělí po víkendu. To je nevýhoda klasického bankovního spojení a naopak krása převodu u Bitcoinů – ty můžete poslat z jednoho konce světa na druhý, tedy kdekoliv a kdykoliv, a budete je mít připsány na Vaši peněženku do několika minut.

Jak toto urychlit? Doporučujeme tyto způsoby platby:
1) expresní platbou (tato služba je zpoplatněna dle ceníků jednotlivých bank)
2) z účtu vedeného u jedné z našich bank (FIO banka, Česká spořitelna, Air Bank, ČSOB, mBank)
3) přímým vkladem na pobočce u jedné z našich bank (FIO banka, Česká spořitelna, Air Bank, ČSOB, mBank)

Také jsme se párkrát setkali s tím, že naši klienti by chtěli nakoupit přesný počet BTC, ale naše směnárna počítá kurz až, když je částka připsána na náš účet. A jelikož je kurz Bitcoinů velice proměnlivý, správnou částku samozřejmě nemůže zákazník předem vědět.

Proto pro urychlení a zjednodušení celé transakce postupujte takto:
1) vytvořte objednávku na daný počet BTC a napište do políčka pod „Chcete nám něco vzkázat?“, že chcete tento přesný počet BTC a že zašlete větší finanční obnos (pokud tak neuděláte a přijde větší částka, pak považujeme objednávku pouze za navýšenou a počet odeslaných BTC bude také navýšen)
2) zašlete větší finanční obnos než je na objednávce (+6% cca)

My Vám následně zašleme Vámi požadovaný počet BTC směněný v aktuálním kurzu a přeplatek, který vznikne, Vám rádi zašleme zpět na Váš bankovní účet, aby veškeré závazky byly vyrovnány. Může se také stát, že výsledná částka za daný počet BTC bude menší, než v původní objednávce.

Doufám, že Vám tyto rady pomohou při nákupu vašich prvních Bitcoinů, či jiné virtuální měny :-)

Za tým VirtuálníMěny.com,

Hezký den,

Ing. Michal Faust

16.10.2014, autor: admin, zpět na seznam článků »